مقالات

ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ 

ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ 

همان طور که مطلع هستید، کاتالوگ ها یکی از مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی موثر هستند که به واسطه آن ها می توان اطلاعات مربوط به کالاها را به طور جامع و مفید در اختیار مشتریان قرار داد؛ به طور حتم حداقل یکبار کاتالوگ را دیده اید و می دانید که این ابزارها همانند کتابچه هایی هستند که اطلاعات مختلفی به همراه تصاویر مرتبط در آن ها وجود دارد و اگر بتوان از ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ استفاده کرد، مشتریان و افراد را می توان به بهترین شکل ممکن جذب کرد و آن ها را به خرید تشویق ساخت.

در واقع شما اگر در طراحی کاتالوگ خلاقیت و ابتکار به خرج دهید، می توانید مخاطب را به سمت کسب و کار خود بکشانید و کاری کنید که آن ها از میان رقبا شما را انتخاب کنند؛ ما این مقاله را تدوین کرده ایم تا شما را با ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ آشنا سازیم؛ در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید و ادامه مطلب را از دست ندهید.

ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ 

furniture catalog 5PJ37AS

همان طور که در مقدمه هم به این موضوع اشاره کردیم، کاتالوگ ها یکی از مهم ترین متدها و ابزارهای تبلیغاتی به شمار می آیند که با توجه به مزایا و اثرگذاری قوی ای که دارند امروزه استفاده از آن ها در بیشتر کسب و کارها رواج زیادی پیدا کرده است.

برای آن که بتوانید در طراحی کاتالوگ به طور موثر و صحیح عمل کنید باید نوع فونت، رنگبندی، نوع تصاویر و طرح ها را برای طراحی این ابزار تبلیغاتی به طور خلاقانه و جذاب انتخاب نمایید که در ادامه مطلب ما چند نمونه از ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ را در اختیارتان قرار می دهیم.

  1. استفاده از تصاویر و رنگ های جذاب: در واقع این تصاویر و رنگ ها هستند که به کاتالوگ جان می بخشند و شما باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید و از جذاب ترین رنگ ها و تصاویر برای طراحی کاتالوگ استفاده کنید تا این کتابچه در نظر افراد و مشتریان چشم نواز و زیبا به نظر برسد و آن ها بتوانند تشویق به خرید و استفاده از محصولات و خدمات شوند؛ به این نکته توجه داشته باشید از هر رنگی که استفاده می کنید باید متناسب با رنگ لوگو و برندتان باشد.
  2. تغییر شکل ظاهری دفترچه کاتالوگ: اگر تا به حال دیده باشید، کاتالوگ ها در ظاهر بیشتر به شکل مربع یا مستطیل هستند و شما اگر بتوانید آن ها را از این حالت بیرون بکشید و شکلی دیگر به آن ها بدهید، می توانید که نظر مشتریان را به بهترین شکل جلب کنید و در انتها هم آن ها را به خرید تشویق کنید.
  3. به کارگیری فضای سه بعدی میان صفحات: یکی دیگر از ایده های خلاقانه در طراحی کاتالوگ، به کارگیری فضاهای سه بعدی میان صفحات کاتالوگ است و شما این امکان را دارید که صفحات کاتالوگ تان را به گونه ای طراحی کنید که اگر شخصی آن ها را ورق زد بین هر چند برگه با یک تصویر سه بعدی روبرو شود و انجام این کار باعث می شود که مشتریان سر ذوق بیایند.
  4. نوشتن محتوای متنی: شما می توانید در کاتالوگ خود از محتواهای متنی جذاب و کوتاه هم استفاده کنید یا این که با طرح پرسش هایی در آن از خواننده بخواهید که به آن ها پاسخ دهد.
  5. بیش از حد از اطلاعات استفاده نکنید: در مقالات قبلی هم به این موضوع اشاره کردیم که اگر شما بیش از حد بخواهید در کاتالوگ خود اطلاعات قرار دهید، خواننده خسته و سردرگم می شود و تبلیغات تان نتیجه عکس به همراه دارد، پس سعی کنید این نکته را در طراحی کاتالوگ در نظر داشته باشید.
  6. به کاربردن اطلاعات آموزشی: اگر بتوانید در طراحی کاتالوگ خود نکته ها و مطالب آموزشی جذاب را هم به کار ببرید، هم می توانید مخاطبان را به طرف خود بکشانید و هم این که این امکان را برایشان به وجود آورید تا آن ها استفاده از خدمات و محصولات شما را به رقبای تان ترجیح دهند.
  7. صادق بودن: در معرفی محصولات و خدمات خود صادق باشید و از اغراق پرهیز نمایید؛ در غیر این صورت برندتان صدمه می بیند.
  8. بازی طرح کنید: یکی دیگر از ایده های خلاقانه ای که می توانید در طراحی کاتالوگ به کار ببرید این است که در میان صفحات آن یک بازی طرح کنید؛ چرا که با این روش مخاطب بیشتر جذب می شود و کاتالوگ را هم از بین نمی برد.
  9. الهام گرفتن از سایر کاتالوگ ها: برای آن که بتوانید از ایده های خلاقانه در طراحی کاتالوگ خود استفاده کنید سعی نمایید که در ابتدا مدل های مختلف کاتالوگ ها را مشاهده کنید و از آن ها برای خلق ایده های جدید کمک بگیرید.

سخن پایانی

همان طور که در ابتدای مطلب هم به این موضوع اشاره کردیم، کاتالوگ یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم است که تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد و این موضوع اهمیت زیادی دارد که در طراحی آن از خلاقیت و نوآوری استفاده شود.

ایده های خلاقانه طراحی کاتالوگ موضوعی بود که در این مقاله از میران باکس به بررسی آن پرداختیم و اطلاعاتی را نیز در اختیارتان گذاشتیم تا شما بتوانید با استناد بر آن ها بهترین کاتالوگ ها را برای معرفی محصولات و خدمات خود طراحی نمایید؛ امیدواریم که مطالعه این مقاله برای تان سودمند واقع شود.

اگر تمایل دارید که برای معرفی محصولات و خدمات خود از کاتالوگ استفاده کنید و مهارت کافی در طراحی کاتالوگ را ندارید، اصلا نگران نباشید! چرا که متخصصان طراح میران باکس آماده خدمت رسانی به شما در این زمینه هستند و بهترین و جذاب ترین کاتالوگ ها را با ایده های مبتکرانه با مناسب ترین قیمت برایتان طراحی می کنند و کسب و کار شما را در مسیر موفقیت هدایت می کنند.

در صورتی که تمایل دارید کار طراحی کاتالوگ یا طراحی جعبه هارد باکس، طراحی فولدر، طراحی بروشور و … خود را به متخصصان میران باکس بسپارید لازم است که از طریق شماره تلفن های موجود در همین صفحه با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و در این زمینه از آنان مشاوره رایگان هم دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *