مقالات

نحوه طراحی پوستر و مراحل چاپ آن

نحوه طراحی پوستر و مراحل چاپ آن

پوستر جزو مهم ترین ابزارهای تبلیغاتی است که به وسیله آن می توان به طیف گسترده ای از افراد دسترسی پیدا کرد و مخاطبان زیادی را جذب نمود؛ امروزه بیشتر کسب و کارها از پوستر برای تبلیغات برند، محصولات و خدمات خود استفاده می کنند؛ اگر شما هم به کسب و کاری مشغول هستید و می خواهید که با طراحی پوستر به تبلیغ محصولات یا خدمات خود بپردازید، آیا می دانید که نحوه طراحی پوستر و مراحل چاپ پوستر چگونه است؟

با ما همراه باشید تا در این باره مطالب جامع و مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

نحوه طراحی پوستر

طراحی پوستر چند مرحله اصلی دارد که در ادامه ما آن ها را به همراه جزئیاتی مختصر در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  1. دقت به عکس ها و تصاویر: در اولین مرحله از طراحی پوستر شما باید یک تصویر اصلی و البته شفاف و همچنین یک پس زمینه هماهنگ با عکس اصلی انتخاب نمایید؛ در این گام این موضوع را مدنظر قرار دهید که رنگ هایی که قصد انتخاب آن ها را دارید باید با زمینه کاری تان تطابق داشته باشد.

تبلیغی که می خواهید آن را در پوستر خود درج کنید باید طوری باشد که منظورتان را به طور واضح به خوانندگان برساند و ذهن آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

  • انتخاب مناسب ترین فونت: در طراحی پوستر انتخاب فونت مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است، پس تا حد امکان بکوشید که فونتی ساده و قابل فهم انتخاب نمایید تا افراد بتوانند در همان نگاه اول مطلب را درک کنند و از موضوع آگاه شوند؛ از انتخاب فونت های کوچک خودداری کنید؛ چرا که افراد نمی توانند آن ها را بخوانند و از به کار بردن فونت هایی که بزرگ هستند هم جدا پرهیز نمایید؛ زیرا ظاهر پوستر را به هم می ریزند.
  • انتخاب شعار تبلیغاتی و هدف طراحی پوستر: قبل از آن که بخواهید پوستر خود را طراحی کنید در ابتدا یک شعار تبلیغاتی جذاب و مناسب برای درج در آن انتخاب کنید؛ اگر شعار تبلیغاتی تان جذابیت کافی را داشته باشد، تا مدت ها  می تواند ذهن مخاطب را تحت تاثیر خود در بیاورد و کار برندسازی را برای شما به بهترین شکل انجام دهد.
  • توجه به چینش: دقت داشته باشید که پوسترتان را به همراه تصاویر ساده انتخاب کنید و از شلوغی دوری نمایید؛ چرا که بیشتر مخاطبان از شلوغی بیزار هستند و در صورت مواجه با چنین پوسترهایی از خواندن یا دیدن آن ها صرفه نظر می کنند.
  • انجام تحقیقات بازاریابی: قبل از آن که مراحل طراحی پوستر را بگذرانید پوسترهای رقیبان یا حتی پوسترهایی که قبلا داشته اید را گردآوری کنید و مطابق با آن ها پوستری را طراحی نمایید تا از بقیه جذاب تر و متمایز تر باشد؛ شاید بیشتر افراد فکر کنند که الهام گرفتن از پوسترهای دیگر کار اصلا درستی نیست؛ اما برخلاف باور آن ها باید گفت که اگر شما از پوسترهای دیگر الهام بگیرید، کار اشتباهی نکرده اید و کار غلط آن است که تکرار و تقلید را در طراحی پوستر تان به کار ببرید.

مراحل چاپ پوستر

در عنوان قبلی با نحوه طراحی پوستر آشنا شدید و در این قسمت می خواهیم که به شما مراحل چاپ پوستر را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

  1. در اولین مرحله از چاپ پوستر باید دستگاه چاپ تان را برای چاپ پوستر تنظیم کنید و به یاد داشته باشید که همه چاپگرهای رنگی برای نصب و راه اندازی درایورها از تکنیک های گوناگونی استفاده می کنند.
  2. پس از آن که سیستم چاپ تان را تنظیم نمودید برگه چاپ را در داخل آن قرار داده، تعداد تیراژه ها را تعیین کنید و نام صحیح چاپگر را نیز انتخاب نمایید.
  3. در این مرحله می توانید یک طراحی پوستر مطلوب و مناسب داشته باشید؛ به این نکته توجه کنید که برای این که کیفیت چاپ تان بالا برود از مدل رنگی CMYK استفاده نمایید.

نکته: از هر طرف طراحی تان حدود 10 میلی متر فاصله بیندازید و قرار گیری تصاویر، لوگوها و متون تان هم باید به گونه ای باشد که زمانی که پوستر برش خورد تصاویر و نوشته ها به هیچ عنوان صدمه ای نبینند و اگر احساس می کنید که بعضی از بخش های طراحی تان ممکن است با برش آسیب ببینند، باید از هر دو سمت کار حدود 2.5 و 7.5 میلی متر فضا را آزاد بگذارید.

سخن پایان

اگر به هر علتی نتوانستید که کارهای چاپی خود را با بهترین کیفیت به چاپ برسانید، برای چاپ پوستر، چاپ کاتالوگ، چاپ جعبه، چاپ بروشور و … می توانید که آن ها را در فرمت های گوناگون برای کارشناسان میران باکس بفرستید تا آن ها با بهترین سیستم ها به نحو احسن مراحل چاپ پوستر تان را انجام دهند و بهترین ها را در اختیارتان بگذارند.

برای ارتباط با متخصصان میران باکس لازم است که به وب سایت این مرکز چاپ و دیجیتال مراجعه نمایید یا این که از شماره تلفن های موجود در همین صفحه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *