مقالات

طراحی و چاپ پاکت نامه چطور انجام می شود؟

طراحی و چاپ پاکت نامه چطور انجام می شود؟

تقریبا تمام شما با پاکت های نامه و کاربرد آن آشنایی دارید و می دانید که آن ها برای بسته بندی انواع نامه ها مورد استفاده قرار می گیرند و در عصر امروز نیز از آن ها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نیز بهره می برند؛ در اصل امروزه با توجه به هوشمند شدن ارتباطات استفاده از نامه ها نیز هنوز متداول است و به عنوان یک پل ارتباطی میان افراد عمل می کنند و به هر اندازه که اصول طراحی و چاپ پاکت نامه ها به بهترین شکل رعایت شده باشد آن ها قادر هستند که ذهن گیرنده را به شدت تحت تاثیر قرار دهند.

تا انتهای این مقاله از میران باکس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که طراحی و چاپ پاکت نامه چطور انجام می شود؟ و اطلاعات جامعی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی پاکت نامه

اگر بخواهیم به طور خلاصه و مفید بگوییم پاکت نامه چیست، باید بیان کنیم که پاکت نامه یک نوع محافظ و نگهدارنده برای فرستادن نامه های مختلف به افراد می باشد که یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان برای آن برشمرد این است که به تقویت هویت برند کمک زیادی می کنند و جزو موثر ترین روش های تبلیغات و بازاریابی به شمار می آیند.


اگر در کسب و کاری هستید که از پاکت های نامه برای فرستادن اسناد و نامه های مختلف زیاد استفاده می کنید، باید بدانید که طراحی گرافیکی این نوع پاکت ها آن هم به طور موثر و جذاب می تواند که کسب و کار شما را دستخوش تغییر کند و کار تبلیغات و بازاریابی را برایتان به نحواحسن انجام دهد.

زمانی که از برندینگ و برندسازی صحبت می شود همه چیز تحت تاثیر یک تصویر مثبت در می آیند و برای برندهایی که می خواهند در دید مشتری کامل و حرفه ای به نظر برسند کار برندینگ از زمانی آغاز می گردد که قسمتی از تبلیغات و بازاریابی از طریق پاکت های نامه به مشتری می رسد؛ به همین منظور امروزه بیشتر صاحبان کسب و کارها و سازمان ها در تلاش هستند که با طراحی یک پاکت نامه منحصر به فرد و خاص بتوانند که مشتریان را به سمت خود بکشانند و ذهن آن ها را به سلطه خود در آورند.

معرفی انواع پاکت نامه

پاکت نامه ها با توجه به شکل ظاهری، جنس و سایزی که دارند به دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند که در ادامه چند نمونه از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • پاکت نامه پنجره دار
 • پاکت نامه ملخی و پاکت نامه تحریر
 • پاکت نامه گلاسه
 • پاکت نامه تزئینی
 • پاکت نامه حبابدار
 • پاکت نامه کتان
 • پاکت نامه های A3، A4 و A5
 • پاکت نامه های فانتزی
 • پاکت های درب روی طول و درب روی عرض
 • پاکت نامه های درب گرد
 • پاکت نامه های عطف دار افقی و …

برای طراحی پاکت نامه باید به چه نکات و اصولی توجه داشت؟

به جهت آن که کار تبلیغات تان با پاکت نامه به موفقیت برسد برای طراحی پاکت نامه اصول زیادی را باید مدنظر قرار دهید که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • تعیین نیاز و اطلاعات پاکت نامه: زمانی که قصد طراحی یک پاکت نامه را دارید در ابتدا باید نوع نیاز و در واقع هدف خود را مشخص سازید و به این فکر کنید که می خواهید چه اطلاعاتی را در این محفظه درج نمایید؛ چرا که این نمونه از پاکت ها مانند دفترچه های یادداشت نیستند که بتوان هر اطلاعاتی را روی آن ها چاپ کرد. اطلاعات و داده هایی که شما باید بر روی پاکت نامه درج کنید شامل نام فرستنده و گیرنده، تاریخ ارسال، آدرس، شماره تماس، کد پستی می باشند که هر کدام از این داده ها حتما باید در جای مشخصی قرار بگیرند.
 • تعیین بودجه: در عناوین قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم که پاکت نامه ها از نظر جنس، ابعاد و شکل ظاهری به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها از قیمت خاصی برخوردار می باشند و شما باید مشخص کنید از کدام یک از آن ها می خواهید استفاده کنید و چقدر بودجه برای این کار در نظر گرفته اید.
 • استفاده از رنگ و فونت های مناسب و جذاب: یکی دیگر از نکاتی که برای طراحی و چاپ پاکت نامه توجه به آن حائز اهمیت است، انتخاب رنگ و فونت مناسب می باشد؛ اگر توجه کرده باشید، بیشتر این نوع پاکت ها به رنگ سفید هستند؛ اما شما می توانید که رنگ آن ها را با توجه به زمینه کاری تان شخصی سازی کنید؛ به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از فونت های فانتزی و عجیب غریب استفاده نکنید؛ چرا که این کار جلوه خوبی ندارد.
 • سادگی: در طراحی پاکت نامه های خود سادگی را به کار ببرید و از طرح های مدرن استفاده کنید؛ چرا که طرح های ساده و در عین حال مدرن قادر هستند که سلایق مختلف را پوشش دهند.
 • انتخاب چاپخانه معتبر: برای کار طراحی و چاپ پاکت نامه از یک چاپخانه معتبر استفاده کنید که خدمات آن در سطح کیفی بالایی باشند؛ ما برای این کار مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس را به شما پیشنهاد می دهیم که متخصصان این مجموعه با توجه به سلیقه و نیاز شما بهترین و منحصر به فرد ترین پاکت های نامه را برایتان طراحی می کنند و شما را به خواسته هایتان می رسانند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به شما آموزش دادیم که چطور می توانید برای کسب و کار خود یک پاکت نامه جذاب و زیبا را طراحی کنید و در این زمینه نکات و اصولی را هم در اختیارتان قرار دادیم تا با استناد بر آن ها قادر باشید به راحتی به طراحی یک پاکت نامه بپردازید.
اگر در زمینه طراحی و چاپ پاکت نامه مهارت و تجربه ای ندارید، با کمک متخصصان طراح مجموعه میران باکس می توانید این کار را به بهترین شکل انجام دهید و به هدف های خود نزدیک تر شوید.
به جهت مشاوره و دریافت قیمت طراحی و چاپ پاکت نامه از میران باکس لازم است که با شماره تلفن های زیر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *