مقالات

۵ اصل مهم در اصول طراحی لوگو

۵ اصل مهم در اصول طراحی لوگو

امروزه بیشتر شرکت ها و کسب و کارها برای آن که بتوانند خود را به افراد معرفی کنند و زمینه کاری خود را از رقیبان متمایز سازند برای خود یک لوگو طراحی می کنند؛ مسلما با لوگوها آشنایی دارید و می دانید که چه کاربردی دارند؛ در اصل طراحی لوگو کاری بسیار آسان و راحت است به شرطی که از دانش و تجربه کافی در این زمینه استفاده شود.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید برای کسب و کار خود یک لوگو طراحی کنید، باید به 5 اصل مهم در اصول طراحی لوگو توجه داشته باشید که در این مقاله از میران باکس ما این 5 اصل را در اختیارتان قرار می دهیم تا با استناد بر آن ها بتوانید که یک لوگو خوب برای خود طراحی نمایید، پس با ما همراه باشید و ادامه مطلب را از دست ندهید.

طراحی لوگو
design modern minimalist high quality logo

۵ اصل مهم در اصول طراحی لوگو که باید بدانید

شما قبل از آن که به طراحی لوگو بپردازید باید بررسی کنید و ببینید که با طرح کردن یک لوگو قصد دارید که چه چیزی را به مخاطبان خود بفهمانید و پس از این که هدف خود را از طراحی لوگو مشخص کردید می بایست که از اصول زیر پیروی نمایید.

  • سادگی: یکی از اصولی که در طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید، سادگی لوگو است؛ در واقع لوگوهایی که ساده هستند به شکل بهتری در ذهن ها حک می شوند و افراد هم می توانند مفهوم آن ها را به درستی دریافت نمایند، پس سعی کنید که لوگوهای خود را ساده و در عین حال جذاب طراحی نمایید.
  • حک لوگو در ذهن مخاطب: لوگویی که طراحی می کنید باید به گونه ای باشد که هر کسی که آن را دید در همان نگاه اول بتواند آن را در ذهن خود حک کند و مفهوم آن را به درستی دریافت نماید؛ حالا چرا لوگو باید در همان نگاه اول در ذهن مخاطبان حک شود؟ به دلیل این که تمام افراد تنها در یک لحظه با لوگو رو در رو می شوند و وقت زیادی را صرف دیدن آن نمی کنند و به همین منظور است که می گوییم طراحی لوگو باید به شکلی باشد که در همان نگاه اول مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و آن را جذب کند.
  • اصیل بودن لوگو: لوگویی که طراحی می کنید باید با اصالت و منحصر به فرد باشد که برای این کار شما می توانید با یک سرچ کوتاه در گوگل لوگو رقیبان خود را ببینید و با الهام گرفتن از آن ها یک لوگو اصیل و منحصر به فرد را برای خود طراحی نمایید.
  • لوگو باید مدرنیته و در این حال فاقد زمان باشد: به دلیل این که لوگوها قرار است که یک مدت زمان زیاد در کنار کسب و کارها باشند و نمی توان که آن ها را هر روز عوض کرد طراحی آن ها باید به گونه ای باشد که هیچ وقت قدیمی نشوند و در تمام زمان های مدرن بودن خود را حفظ کنند، پس برای خلق یک لوگو از طرح هایی استفاده کنید که در طول زمان قدیمی نمی شوند و همیشه مد می باشند.
  • رعایت تعادل در طراحی لوگو: در اصل واژه بهترین متعلق به لوگوهایی است که با به کارگیری اصول تقارن و تناسب طراحی می شوند و شما باید برای این که بتوانید لوگویی منحصر به فرد را برای خود خلق کنید می بایست که اصول تناسب و تقارن را در آن به کار ببرید.
اصول طراحی لوگو

اصول طراحی لوگو برای افراد مبتدی

اگر قصد طراحی یک لوگو را دارید و در این زمینه جزو افراد مبتدی محسوب می شوید، برای آن که بتوانید در ابتدای کارتان یک لوگو خوب را طراحی کنید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که دو نمونه از مهم ترین آن ها موارد زیر را شامل می شوند.

  • در نظر گرفتن یک بیانیه طبق برند و ارزش های آن: به جهت این که شما قادر باشید در ابتدای کار یک لوگو خوب را طراحی کنید باید برای خود یک بیانیه مطابق با برند و ارزش های آن تدوین کنید و برای این کار در ابتدا باید با خود بیندیشید که می خواهید با طرح یک لوگو چه چیزی را به مخاطبان بفهمانید . سپس با استفاده از آن به طراحی یک لوگو منحصر به فرد مشغول شوید.
  • درک مخاطبان: همان طور که می دانید، لوگو معرف یک برند یا کسب و کاری می باشد و این نماد به غیر از این که باید معرف باشد می بایست که هویت مخاطبان را نیز انعکاس دهد؛ به عنوان مثال فرض کنید که در زمینه تولید لوازم کوهنوردی و شکار فعالیت دارید؛ شما باید نمادی را برای خود طراحی کنید که تلفیقی از طبیعت و قدرت است و می تواند که برای افراد کوهنورد و شکارچی جذاب باشد.
Skethcing or logos

برای یک طراحی لوگو موفق باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اگر می خواهید در طراحی لوگو به موفقیت برسید، در ابتدا باید قبل از انجام هر کاری هدف خود را تعیین کنید و آن محتوا و پیامی که قرار است به مخاطبان برسانید را مشخص نمایید؛ همچنین لوگو باید مورد تست و آزمون قرار بگیرد و این موضوع بدین معناست که طراحان باید بعد از به اتمام رسیدن کار، لوگو را در معرض دید افرادی قرار دهند و در کمتر از 15 ثانیه از آن ها بخواهند که به چه معنا و مفهومی از لوگوها رسیدند.

سخن پایانی

5 اصل مهم در اصول طراحی لوگو موضوع مورد بررسی مقاله مذکور بود و ما سعی کردیم که به طور جامع و ساده اطلاعاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم؛ اگر بخواهیم به یک نتیجه از مطالب گفته شده برسیم، باید بگوییم که شما قبل از آن که به کار طراحی لوگو مشغول شوید در ابتدا باید ارزش و مفهوم برندتان را برای مشتریان قابل درک کنید و بعد از آن با استناد بر نکات و اصولی که در اختیارتان قرار دادیم به طراحی بهترین لوگو بپردازید.

در صورتی که در زمینه طراحی لوگو نتوانستید موفق عمل کنید و در این زمینه مهارت و تجربه کافی را نداشتید اصلا نگران نباشید! ما اینجاییم تا با دانش و تخصص بالای طراحان خود بهترین لوگوها را برایتان طراحی کنیم و مسیر موفقیت شما را هموارتر سازیم.

مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس یکی از معتبرترین مجموعه ها در زمینه طراحی تخصصی لوگو است که با بهره گیری از منابع انسانی با دانش و مهارت بالا می کوشد که منحصر به فرد ترین لوگوها را برای شما طراحی کند و موفقیت شما را تضمین نماید.

برای این که برای سفارش طراحی لوگو و همچنین طراحی بروشور، طراحی جعبه هارد باکس، طراحی کاتالوگ و … بتوانید با مجموعه میران باکس ارتباط برقرار کنید لازم است که با شماره تلفن های زیر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *