مقالات

روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

همان طور که می دانید، هزینه های چاپ تقریبا بالا هستند و کم کردن هزینه های مربوط به چاپ بدون آن که کیفیت آن از دست برود موضوعی بسیار مهم می باشد؛ هر کسب و کار و حرفه ای چه بزرگ و چه کوچک قسمتی از درامد خود را به کارهای چاپی اختصاص می دهند و بیشتر آن ها به دنبال این هستند که با توجه به بالا بودن این هزینه ها روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت رایاد بگیرند.

اگر شما هم از این دسته افراد هستید و به کسب و کاری مشغول می باشید که نیاز است دائم اوراقی را چاپ کنید، ما در این مقاله روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت را در اختیارتان قرار می دهیم که شما با استناد بر آن ها بتوانید که هزینه های مربوط به امور چاپی تان را به حداقل میزان ممکن برسانید؛ در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید و ادامه مطلب را از دست ندهید.

تکنیک و روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

آیا می دانید که به چه طریق می توانید بدون از دست رفتن کیفیت هزینه های مربوط به امور چاپی خود را کاهش دهید؟ در ادامه مطلب ما فهرستی از بهترین روش ها را در اختیارتان قرار می دهیم که با توجه به آن ها می توانید هزینه های خود را کاهش دهید و در آن ها صرفه جویی نمایید.

 • استفاده از چاپ سیاه سفید

همان طور که می دانید، کارتریج های رنگی هزینه چاپ را بالا می برند و شما برای آن که بتوانید این هزینه ها را کاهش دهید بهتر است که از چاپ سیاه و سفید استفاده کنید که قیمت کمتری دارد و نیازی نیست که برای به کارگیری آن انرژی و وقت زیادی صرف گردد.

 • چاپ کردن متن های مورد نیاز

اگر قادر هستید که صفحاتی را در بستر اینترنت و فضای مجازی نشر دهید، از چاپ کردن آن ها صرف نظر کنید؛ همچنین بکوشید که تنها متن های مهم و ضروری را به کار بگیرید تا با کم شدن تعداد صفحات هزینه چاپ نیز کاهش پیدا کند و به حداقل برسد.

 • استفاده از اسکن به جای چاپ

زمانی که شما نیازمند اسنادی هستید می توانید به جای این که آن ها را برای خود چاپ کنید و هزینه تراشی کنید آن ها را اسکن نمایید.

 • به کارگیری چاپ دورو

در صورتی که شما اسنادتان را دورو به چاپ برسانید هم در مصرف کاغذ صرفه جویی کرده اید و هم این که با این کار می توانید حدود 40 درصد از هزینه های چاپ را به حداقل برسانید.

 • استفاده از کاغذهای بازیافتی

بدون شک بیشتر افراد نمی توانند که کاغذهای بازیافتی را از کاغذهای تازه تشخیص دهند؛ شما برای آن که بتوانید به کاهش هزینه های چاپ بدون از دست رفتن کیفیت بپردازید می توانید از کاغذهای باطله برای به چاپ رساندن اسناد غیر ضرور استفاده نمایید.

 • روشن خاموش نکردن چاپگر

بیشتر دستگاه های چاپ وجود دارند که بعد از کار چاپ زمانی که خاموش می شوند از جوهر بیشتری استفاده می کنند که شما در چنین مواقعی برای آن که بتوانید هزینه های مربوط به خرید جوهر را کاهش دهید می توانید در زمان هایی که از سیستم استفاده ندارید آن را در وضعیت آماده به کار قرار دهید تا با این کار بتوانید جوهر بیشتری را نگه دارید.

 • به چاپ رساندن صفحات کمتر

یکی دیگر از روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت این است که با اعمال تنظیماتی بر روی وردتان، چند صفحه را در یک صفحه به چاپ برسانید؛ همچنین می توانید حاشیه صفحات را کاهش دهید تا قادر باشید مطالب بیشتری را در آن ها بگنجانید و به یاد داشته باشید که کم کردن اندازه قلم نیز می تواند سبب شود شما کمتر نیاز به جوهر و کاغذ داشته باشید.

 • به کارگیری کاغذهای با کیفیت تر

به طور کلی کاغذهایی که ارزان هستند و سطح کیفی خوبی ندارند می توانند که سیستم چاپ را بیشتر درگیر خود کنند که با این کار هم کاغذهای زیادی هدر می رود و مصرف می شود هم این که به جوهر بیشتری برای چاپ نیاز می باشد؛ شما اگر بتوانید از کاغذهایی مطلوب تر و با کیفیت تر استفاده کنید، به خروجی مطلوب تری خواهید رسید.

 • استفاده از کارتریج هایی که با پرینتر سازگاری دارند

زمانی که شما از کارتریج های سازگار با سیستم چاپ تان استفاده می کنید می توانید از اتفاقاتی مانند نشت جوهر، سطح کیفی چاپ پایین و به کارگیری کارتریج های کوتاه مدت جلوگیری نمایید که این کار باعث می شود شما بتوانید هزینه های مربوط به چاپ را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

سخن پایانی

روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت موضوعی بود که در محتوای گردآوری شده فوق به بررسی آن پرداختیم و با اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم به شما آموختیم که به چه طریق می توانید هزینه های مربوط به امور چاپی تان را بدون این که کیفیت آن ها از دست برود کاهش دهید؛ امیدواریم که خواندن این مقاله برایتان اثربخش واقع شده باشد.

اگر شما هم از آن دسته اشخاصی هستید که تمایل دارید برای بسته بندی کردن محصولات تولیدی تان از هارد باکس یا جعبه های شکیل استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما این است که کار طراحی هارد باکس و طراحی جعبه بسته بندی را به کارشناسان مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس بسپارید و بهترین ها را در مدت زمان کوتاهی از آنان تحویل بگیرید و شاهد موفقیت خود باشید.

برای آن که بتوانید با متخصصان این مرکز ارتباط برقرار کنید لازم است که به وب سایت رسمی میران باکس مراجعه کنید یا این که از پل های ارتباطی درج شده در همین صفحه استفاده نمایید.

2 نظر در “روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت

 1. ندا محمدی گفت:

  سلام میشه برای ثبت سفارش بهم کمک کنید. می خواستم جعبه هارد باکس سفارش بدم که لوگوم روش باشه

  1. لیندا وثوق گفت:

   درود.
   شما می توانید از طریق شماره های درج شده در وب سایت میران باکس اثدام به ثبت سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *