امروزه بسته بندکی کردن محصولات و کالاها برای هر مجموعه تولیدی و برندی مسئله ای حائز اهمیت و مهم تلقی می شود؛ چرا که بسته بندی وظیفه دارد محصول را در برابر عوامل خارجی نظیر فشار و ضربه حفظ کند و آن را صحیح و سالم به دست مشتری برساند؛ همچنین با استفاده از جعبه های بسته بندی می توان کار تبلیغات یک برند را به همراه معرفی محصولات و خدمات به بهترین شکل انجام دارد.

بررسی رایج انواع جعبه در دنیای بسته بندی موضوع مورد بررسی این مقاله از میران باکس می باشد اگر تمایل دارید که در این زمینه به سطح معلومات خود بیفزایید، حتما مقاله زیر را تا انتها مطالعه فرمایید.

جعبه بسته بندی مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

eve lom

قبل از آن که بخواهیم به بررسی رایج ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی بپردازیم باید در ابتدا مشخصه های ممتاز یک جعبه بسته بندی با کیفیت را در اختیارتان قرار دهیم.

یکی از ویژگی هایی که جعبه بسته بندی محصول باید داشته باشد این است که از درون مایه خود به خوبی محافظت کند و کالاها را در سلامت فیزیکی کامل به دست مشتری برساند؛ همچنین از دیگر مشخصه های ممتازی که می توان برای یک جعبه بسته بندی با کیفیت در نظر گرفت، طراحی آن است؛ جعبه بسته بندی باید به بهترین شکل بتواند برند را معرفی کند و به تبلیغات محصولات و کالاها هم بپردازد؛ به همین منظور به کارگیری طرح و رنگ های مناسب برای طرحی جعبه بسته بندی حائز اهمیت شمرده می شود.

بررسی رایج ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی

رایج ترین انواع جعبه ها در دنیای بسته بندی شامل موارد زیر می شوند.

  1. جعبه راه راه: جعبه های راه راه از متداول ترین جعبه ها در دنیای بسته بندی به شمار می آیند که مقاومت و ماندگاری بالایی دارند و ساختار آن ها را سه لایه کاغذ، آستر و لایه بیرون تشکیل می دهد که نمونه ای از آن ها را می توان در جعبه های کفش دید؛ از ویژگی های خوبی که جعبه های راه راه دارند این است که از کاغذهای بازیافتی به تولید می رسند و به هیچ عنوان صدمه ای به محیط زیست وارد نمی کنند.
  2. جعبه مقوایی: جعبه مقوایی یکی از پر استفاده ترین جعبه ها در دنیای بسته بندی است که بیشتر برندها و مراکز فروش برای بسته بندی کردن کالاها و خدمات خود از این جعبه ها استفاده می کنند.

در معرفی ویژگی ها و مشخصات جعبه مقوایی باید گفت که این جعبه ها وزن پایین و مقاومت مطلوبی دارند و با توجه به خاصیت انعطاف پذیری شان می توان آن ها را به اشکال مختلفی در آورد.

جعبه های مقوایی مطابق با ضخامتی که دارند به دو دسته تک لایه بدون کنگره و چند لایه کنگره دار تقسیم بندی می شوند که نوع تک لایه بدون کنگره آن ها هم مقاومت و هم ضخامت پایینی دارد و بیشتر برای بسته بندی های محصولات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد که نمونه ای از آن ها جعبه های دارو هستند.

در مقابل جعبه های مقوایی تک لایه بدون کنگره، جعبه های مقوایی چند لایه کنگره دار قرار دارند که از ضخامت و استحکام بالایی برخوردار هستند.

استفاده از بسته بندی چه تاثیری در فروش دارد؟

در پاسخ به این پرسش باید به شما بگوییم که یکی از مهمترین عواملی که بسته بندی را حائز اهمیت بر می شمارد، جذب مشتریان و جلب توجه آن ها است؛ مسلما شما هم اگر کالاها و محصولات خود را با بسته بندی های منحصر به فرد و زیبا تحویل بگیرید، رضایتمندی تان چند برابر می شود و به خرید مجدد ترغیب می شوید.

یکی دیگر از تاثیرات بسته بندی، حفاظت از کالاها می باشد و محصولاتی که در بسته بندی قرار می گیرند در برابر هر ضربه یا فشاری مقاوم هستند و در سلامت فیزیکی کامل به دست مشتری می رسند.

در بیشتر بسته بندی ها قابلیت چاپ لوگو وجود دارد و این موضوع نقش بسزایی در برندینگ ایفا می کند و باعث جذب مشتریان می شود و همان طور که می دانید با جذب هر مشتری نرخ فروش بالا می رود.

سخن پایانی

برای عرضه محصولات و کالاها از جعبه های بسته بندی مختلف استفاده می شود و ما در مقاله مذکور به بررسی رایج ترین انواع جعبه در دنیای بسته بندی پرداختیم و اطلاعاتی را در این باره در اختیارتان قرار دادیم.

در صورتی که تمایل دارید برای بسته بندی کالاها یا خدمات خود از هارد باکس یا دیگر جعبه ها استفاده کنید می توانید که کار طراحی هارد باکس یا جعبه های بسته بندی خود را به مجموعه میران باکس بسپارید.

مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس در تهران یکی از نام آشناترین مجموعه هایی است که در زمینه طراحی و تولید انواع هارد باکس و جعبه به طور تخصصی مشغول به فعالیت می باشد و بهترین هارد باکس ها و جعبه ها را در کوتاه ترین زمان طبق سلیقه مشتریان و با بهترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

اگر تمایل دارید که با طراحی یک جعبه بسته بندی منحصر به فرد به کسب و کار خود رونق ببخشید، کارشناسان طراح میران باکس شما را به این هدف نزدیک می کنند و برای ارتباط با آن ها کافیست که به وب سایت میران باکس مراجعه کنید یا با شماره تلفن های درج شده در همین صفحه تماس حاصل نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *