مقالات

ابعاد استاندارد چاپ بنر

ابعاد استاندارد چاپ بنر

همان طور که می دانید، بنر یک ابزار تبلیغاتی است که در بازاریابی و فروش مورد استفاده قرار می گیرد و در برند سازی و اطلاع رسانی نقش بسار حائز اهمیتی دارد.

زمانی که قصد استفاده از این ابزار تبلیغاتی را دارید باید به ابعاد استاندارد چاپ بنر توجه زیادی داشته باشید.

در ادامه ما قصد داریم که اطلاعاتی را درباره ابعاد استاندارد چاپ بنر در اختیارتان قرار دهیم؛ در صورت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید و ادامه مطلب را از دست ندهید (پس از این مقاله مطالعه راهنمای جامع چاپ بنر به شما پیشنهاد میشود).

ابعاد استاندارد چاپ بنر

راهنمای انتخاب سایز برای چاپ بنر

یکی از اندازه های محبوب و پر استفاده بنر، ابعاد 800*2080 میلی متر می باشد که بیشتر برای تبلیغات و رویدادهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد؛ به این نکته توجه داشته باشید که این مسئله علت برتری آن نسبت به دیگر ابعاد نمی شود و این انتخاب باید کاملا منطقی باشد.

شایان به ذکر بوده که ارتفاع بنرهای چاپی نیز از 2.5 متر بیشتر نمی شود؛ چرا که در بسیاری از فضاهای تجاری متعدد در خصوص ارتفاع محدودیت هایی وجود دارد.

در زمان انتخاب ابعاد استاندارد برای چاپ بنر نکات زیادی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

  1. محل جای گذاری چاپ بنر: همان طور که می دانید، بنرهای چاپی در فضاهای مختلفی قرار می گیرند که این مسئله موجب می گردد که ابعاد و طرح های آن متغییر باشند؛ به همین منظور می بایست که قبل از تهیه بنر تعیین کنید که می خواهید آن را در چه مکانی و با چه اندازه فضا قرار دهید.
  2. اندازه مناسب متن بنر: اندازه متنی که بر روی بنر چاپ می شود باید با اندازه کلی بنر مطابقت داشته باشد؛ مثلا اگر ابعاد بنر بزرگ باشد و شما فونت متن را کوچک به کار ببرید، احتمالا مطالب شما توسط مخاطبان دیده نمی شود و تمام تلاش هایی که شما برای تبلیغات با این روش کرده اید به هدر می رود؛ همچنین این موضوع درباره بیش از حد بزرگ بودن فونت ها نیز صدق می کند به این صورت که بروز چنین اتفاقی باعث می شود افراد اصلا به بنر توجهی نشان ندهند؛ به همین علت این مسئله بسیار حائز اهمیت است که اندازه متن و سایز بندی با یکدیگر سازگار باشند.
  3. متناسب بودن ابعاد بنر با تعداد طرح های گرافیکی: همان طور که می دانید، طرح های گرافیکی زیادی بر روی بنرها وجود دارند که این طرح ها جزو عناصر اصلی بنر به شمار می آیند؛ دقت کنید که تعداد تصاویر گرافیکی نباید در بنر بیش از اندازه باشند؛ چرا که باعث از بین رفتن تناسب میان آن ها و کلیت بنر می شود؛ به همین منظور باید در زمان طراحی بنر به سایز آن توجه داشته باشید یا این که ابعاد بنر را متناسب با طرح های خود انتخاب نمایید.

ابعاد استاندارد چاپ بنر

در این بخش ابعاد استاندارد چاپ بنر را در اختیارتان قرار می دهیم تا شما قادر باشید با استناد بر آن ها تصمیم درستی اتخاذ نمایید.

سایز استاندارداندازه آنتوضیحات
بنر A3 دسکتاپ300 در 440به جهت به نمایش در آوردن اطلاعات در فضاهای محدود
بنر مینی400 در 850استفاده بر روی میز یا پایه
بنر اسلیم لاین400 در 2098ایده آل برای به کارگیری در فضاهای محدود
بنر استاندارد800 در 2080به جهت استفاده برای رویدادهای مختلف
بنر عریض2000 در 2210زمینه عکاسی در اتفاقات مختلف

قیمت چاپ بنر

قیمت چاپ بنر براساس فاکتورهای مختلفی از جمله ابعاد، فونت، رنگ، طرح گرافیکی و … تعیین می شود و نمی توان برای این کار قیمت مشخصی در نظر گرفت؛ اما ما به شما در میران باکس این اطمینان را می دهیم که بنرهای تان را با مناسب ترین قیمت برایتان طراحی و به چاپ برسانیم.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات جامعی را درباره ابعاد استاندارد چاپ بنر در اختیارتان قرار دهیم؛ در انتها باید به شما بگوییم که انتخاب ابعاد استاندارد و چاپ بنر یک فعالیت تخصصی است که نیروهای ماهر و با تجربه را می طلبد و باید این کار را با وسواس و دقت زیادی انجام دارد؛ چرا که بروز هر گونه خطا باعث می شود که تمام تلاش و هزینه های تان به هدر برود.

باز هم متذکر می شویم که در زمان انتخاب سایز بنر به مکان قرارگیری آن توجه زیادی داشته و رنگبندی ها را متناسب با فضا انتخاب نمایید.

در آخر به شما توصیه می کنیم که اگر می خواهید برای تبلیغ کسب و کار خود از بنر استفاده کنید و می خواهید که بنرتان به گونه ای باشد که مخاطب را در سریع ترین زمان ممکن جذب کنید، می توانید کار طراحی و چاپ بنر خود را به متخصصان طراح مجموعه میران باکس بسپارید.

مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس به مدت بیش از یک دهه است که در زمینه طراحی بروشور و تراکت، طراحی جعبه هارد باکس، طراحی بنر، طراحی جعبه فولدر و … نیز به طور تخصصی مشغول فعالیت است و بهترین ها را برای افراد به وجود می آورد.

اگر متمایل هستید که کار چاپ و طراحی بنر خود را به میران باکس بسپارید، لازم است که با شماره تلفن های در نظر گرفته شده در همین صفحه با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *