مقالات

تفاوت پوستر با بنر

تفاوت پوستر با بنر

تفاوت پوستر با بنر موضوع مورد بررسی این مقاله از میران باکس می باشد؛ باید بدانید که پوستر و بنر هر دو برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند؛ ولی شبیه بهم نیستند و از تفاوت هایی برخوردار می باشند؛ در واقع پوسترها از کاغذ های مختلف به تولید می رسند که بر روی سطوح چسبانده می شوند؛ اما بنرها همان طور که دیده اید به گونه ای طراحی می شوند که از یک مکان بلند آویزان می گردند.

اگر تمایل دارید با جزئیات بیشتر از تفاوت پوستر با بنر آگاه شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما به مطالعه محتوای زیر بپردازید.

پوستر چیست؟

برای آن که بخواهیم تفاوت های بین پوستر و بنر را مورد بررسی قرار دهیم در ابتدا باید تعاریفی جداگانه از هر کدام داشته باشیم؛ درباره این که پوستر چیست باید به شما بگوییم که پوستر یک کاغذ چاپی تقریبا با ابعاد بزرگ می باشد که برای چسباندن بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

پوسترها جزو ابزارهای تبلیغاتی بسیار موثر محسوب می شوند که در بردارنده عناصر گرافیکی و متن هستند و می توانند که مخاطبان را به بهترین شکل جذب نمایند.

شایان به ذکر بوده از آن جایی که پوسترها بر روی کاغذ چاپ می شوند از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند؛ ولی اگر در محیط های باز قرار بگیرند دوام و ماندگاری چندانی ندارند و سریع خراب می شوند.

از پوسترها بیشتر برای تبلیغات و اطلاعیه استفاده می شود که در انواع مختلف سیاسی، فیلم، رویداد و موسیقی تقسیم بندی می شوند و شما اگر می خواهید بیشتر با پوسترها آشنا شوید، لازم است که مقاله “پوستر چیست؟” را مطالعه نمایید.

تفاوت پوستر با بنر

بنر چیست؟

تقریبا تمام شما حداقل یکبار با بنرها روبرو شده اید و می دانید که این ابزارها شبیه به یک نوار بلند هستند که با متریال هایی نظیر وینیل و پارچه به تولید می رسند که شعار و طراحی ها بر روی شان به چاپ می رسد و بیشتر برای راهپیمایی ها کاربرد دارند و در ارتفاعات نصب می شوند.

اندازه فونت بنرها بزرگ است که با استفاده از وینیل و پارچه به تولید می رسند؛ به همین منظور دوام بالایی دارند و قیمت شان از پوسترها بیشتر می باشد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بنر می توانید که مقاله ” بنر چیست؟” را مطالعه نمایید.

بنر

تفاوت پوستر با بنر

حالا که دانستید پوستر و بنر چیست نوبت به این می رسد که با تفاوت میان پوستر و بنر نیز آشنا شوید و ما در ادامه این دو ابزار تبلیغاتی را از جهات مختلف با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

  • تفاوت پوستر و بنر از لحاظ محتوا: عمده ترین وجه تمایز میان پوستر و بنر مضمون آن ها می باشد؛ همان طور که قبلا گفتیم، پوسترها اغلب برای اطلاع رسانی درباره اتفاقات و رویدادهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند که تاثیر زیادی هم در جذب مخاطب دارند.

بنرها بیشتر برای برندینگ و تبلیغات بزرگ استفاده می شوند که باید به بهترین شکل ممکن طراحی شوند تا بتوانند مخاطبان را به سرعت جذب کنند.

  • تفاوت پوستر و بنر از لحاظ جنس: بنرها به طور معمول با پارچه و الیاف نخ به تولید می رسند که به علت جنسشان کمتر دچار آسیب می شوند و گرانتر هستند؛ اما پوسترها با کاغذهای روغنی طراحی می شوند که عمر و دوام چندانی ندارند و زود از بین می روند.
  • تفاوت پوستر با بنر از لحاظ سایز: یکی دیگر از تفاوت پوستر با بنر این است که این دو ابزار تبلیغاتی از نظر اندازه نیز با هم در مغایرت هستند که پوسترها ابعاد کوچکی دارند؛ اما بنرها با اندازه ها و سایزهای بزرگ به تولید می رسند.
  • تفاوت پوستر با بنر از لحاظ شیوه چاپ: از دیگر تفاوت میان پوستر و بنر این است که شیوه چاپ این دو ابزار تبلیغاتی متفاوت می باشد به این صورت که چاپ پوستر با دو شیوه افست و دیجیتال انجام می شود؛ اما برای چاپ بنر باید از دستگاه های خاصی مشابه پرینتر استفاده کرد که کار با این دستگاه ها نیازمند مهارت بالا است.
  • تفاوت پوستر با بنر از لحاظ محل قرار گیری: محل قرار گیری بنرها با توجه به ابعاد بزرگی که دارند بیشتر در فضاهای باز است که این ابزارها می توانند به طیف گسترده ای از مخاطبان دسترسی داشته باشند؛ پوسترها نیز به دلیل سایز کوچکی که دارند هم در فضاهای باز و هم در محیط های بسته قابل استفاده هستند.
  • تفاوت پوستر با بنر از لحاظ قیمت: تفاوت اصلی میان پوسترها و بنرها در قیمتشان است؛ چرا که این دو ابزار با مواد اولیه متفاوت به تولید می رسند و همان طور که قبلا هم گفتیم، پوسترها بیشتر با کاغذهای مختلف تولید می شوند که قیمت به صرفه ای دارند؛ اما بنرها با توجه به این که با الیاف های نخی و وینیل تولید می شوند قیمت شان از پوسترها بیشتر می باشد.

سخن پایانی

امروزه بیشتر کسب و کارها از شیوه های مختلفی برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده می کنند که یکی از این روش ها استفاده از پوستر و بنر می باشد که اگر این دو ابزار تبلیغاتی به بهترین شکل طراحی شوند می توانند که ذهن مخاطبان را به شدت تحت تاثیر قرار دهند و آن ها را تشویق به انجام کاری کنند.

ما در این مقاله تمام تلاش مان را کردیم تا شما را با پوستر و بنر آشنا کنیم و تفاوت میان آن دو را نیز برایتان ذکر کردیم؛ در صورتی که می خواهید برای تبلیغ کالاها و خدمات خود از پوستر یا بنر استفاده کنید برای طراحی پوستر و طراحی بنر نیاز به افراد ماهر و با تجربه دارید تا شما را در این زمینه راهنمایی و کمک کنند.

مجموعه میران باکس یکی از معتبرترین مراکز چاپ و دیجیتال در تهران است که با بهره گیری از دستگاه های مخصوص و منابع انسانی متخصص می کوشد که کار طراحی پوستر، طراحی بنر، طراحی جعبه هارد باکس، طراحی کاتالوگ، طراحی فولدر و … را برای مشتریان به بهترین نحو و با نازل ترین قیمت انجام دهد و مشتریان را به مسیر موفقیت نزدیک تر کند.

اگر می خواهید کار طراحی پوستر و طراحی بنر را به مرکز میران باکس بسپارید، لازم بوده که از طریق شماره تلفن های موجود در همین صفحه و وب سایت رسمی میران باکس با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *