مقالات

سایز کارت های ویزیت

سایز کارت های ویزیت + انواع و جنس

سایز کارت های ویزیت به همراه انواع و جنس موضوعی است که در این مقاله گردآوری شده از میران باکس به طور کامل راجع به آن صحبت خواهیم کرد؛ اگر طالب افزایش سطح آگاهی خود در این زمینه هستید، به خواندن محتوای زیر روی آورید.

همان طور که مطلع هستید، کارت های ویزیت یکی از بهترین و موثرترین شیوه های تبلیغاتی هستند که امروزه هر کسب و کاری چه بزرگ و چه کوچک از این ابزارها که انواع مختلفی هم دارند برای معرفی خود استفاده می کنند؛ توجه داشته باشید که کارت ویزیت باید به گونه ای باشد که حرفه ای بودن را نشان دهد و جزئیات را بتواند به بهترین شکل به افراد منتقل نماید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به کسب و کاری مشغول می باشید و برای خود هنوز کارت ویزیت تهیه نکرده اید، ادامه مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

سایز کارت های ویزیت


معرفی سایز کارت های ویزیت + انواع و جنس

در مقدمه هم راجع به این موضوع صحبت کردیم که کارت های ویزیت از جمله کارامدترین و موثرترین شیوه های تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف به شمار می آیند که اغلب ظاهری مستطیل یا مربعی شکل دارند و متریال ساخت آن ها را انواع مقواها و کاغذها تشکیل می دهند.
در کارت ویزیت ها بیشتر پل های ارتباطی شخصی و تجاری درج می شود و این محصولات از اصلی ترین ابزارهای بازاریابی به شمار می آیند که می توانند به طیف گسترده ای از افراد دسترسی داشته باشند و آن ها را به شدت تاحت تاثیر قرار دهند.

در اصل، کارت ویزیت شبیه به کارت های شناسایی است که معمولا هویت یک کسب و کار را معرفی می کند و همان طور که گفتیم دربردارنده اطلاعاتی مانند آدرس شرکت، شماره تلفن، آدرس وب سایت، ایمیل، نام و نام خانوادگی و … می باشد.

کارت های ویزیت از لحاظ طراحی و شکل به چند دسته طبقه بندی می شوند؟

کارت ویزیت هایی که امروزه توسط بیشتر کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند از لحاظ شکل ظاهری به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که چند نمونه از متداول ترین آن ها موارد زیر را شامل می شوند.

 • کارت ویزیت کلاسیک: کارت ویزیت های کلاسیک در ظاهر به گونه ای هستند که شکل اصلی آن ها به صورت مستطیلی است؛ ولی چهار گوشه آن ها مربعی می باشند.
 • کارت ویزیت مربعی: کارت ویزیت های مربعی همان طور که از نامشان مشخص است به شکل تماما مربع می باشند که ابتکار و خلاقیت بیشتری در طراحی آن ها به کار می رود و تنها نقطه ضعفی که می توان برای آن ها در نظر گرفت این است که با اندازه گیری های استاندارد مطابقت پیدا نمی کنند.
 • کارت ویزیت گوشه گرد: کارت ویزیت هایی که چهار گوشه آن ها گرد است در واقع همان کارت های کلاسیک هستند با این وجه تمایز که از گوشه های گرد برخوردار می باشند.
 • کارت ویزیت تا خورده: این نوع کارت ویزیت ها به روش های خلاقانه ای تولید شده اند که از لحاظ ظاهری بسیار زیبا هستند و به صورت افقی یا عمودی تا می خورند.
انواع شکل کارت ویزیت

مهم ترین نکات طراحی کارت ویزیت

در طراحی کارت ویزیت باید به نکات و اصول زیادی توجه شود که در ادامه ما چند نمونه از مهم ترین آن ها را در اختیارتان می گذاریم. قبل از طراحی کارت ویزیت در ابتدا باید طرح و اندازه آن را با توجه به نیاز و کاربری خود مشخص سازید. تا حد امکان سعی کنید کارت ویزیتی که قصد طراحی آن را دارید شلوغ نباشد و بیشتر اطلاعات مهم را روی آن درج کنید. کارت ویزیت تاثیر بسزایی در بازاریابی و تبلیغات دارد، پس تا حد امکان در طراحی آن خلاقیت و ابتکار به خرج دهید. جنس هایی را برای این محصولات برگزینید که زود از بین نمی روند و مقاوم هستند.

یک کارت ویزیت استاندارد باید چه اندازه ای داشته باشد؟

معمولا سایز کارت ویزیت های استاندارد چیزی حدود 55*85 میلی متر است که این ابعاد با اندازه های کارت های شناسایی و اعتباری یکی است و در واقع این ابعاد برای شما این امکان را به وجود می آورد تا بتوانید کارت های ویزیت را به راحتی در کیف پول یا حتی جیب خود جای گذاری نمایید.

تا اینجای مقاله با کارت ویزیت و انواع آن آشنا شدید حالا شاید این سوال برایتان به وجود آید که متریال ساخت این نوع کارت ها چه هستند؟ در پاسخ به این پرسش باید به شما بگوییم که به طور معمول این کارت ها با مقوا و کاغذهای گوناگون به وجود می آیند و جنس های مختلفی دارند که در ادامه مطلب جزئیات آن را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

چه نوع کاغذی برای انتخاب کارت ویزیت مناسب تر است؟

در واقع بخشی مهمی از موفقیت کسب و کارها مربوط به کارت های ویزیت می باشد؛ البته در صورتی که در طراحی آن ها ابتکار و خلاقیت به خرج داده شود و از مواد مرغوب برای تولید آن ها استفاده گردد.
در عنوان قبل گفتیم که کارت های ویزیت جنس های مختلفی دارند که ما در ادامه بهترین جنس های این محصولات را در اختیارتان قرار می دهیم.

 • کارت ویزیت لمینت مات و براق: کارت ویزیت های لمینتی از پر طرفدارترین و بهترین جنس کارت ویزیت هستند که در دو نوع مات و براق وجود دارند و از لحاظ شکل ظاهری به صورت مستطیلی با گوشه های گرد می باشند و بسیار زیبا هستند و مقاومت بالای آن ها از مهم ترین مزیت های استفاده از این جنس کارت ویزیت ها به شمار می آید. به این موضوع توجه داشته باشید که کارت ویزیت های لمینتی در مدل های گوناگونی نظیر طلاکوب، نقره کوب، مربعی، موجی و … قابل سفارش می باشند.

بیشتر بدانید: کارت ویزیت لمینت مات و براق چه تفاوتی باهم دارند

کارت ویزیت
 • کارت ویزیت سلفون مات مخملی: این جنس از کارت های ویزیت به دلیل این که با پوشش های نانو به تولید می رسند جنسی بسیار نرم و حالتی مخملی دارند که در آن ها رنگ ها به صورت زنده و جذاب هستند و تنوع بالا و زیبایی ظاهری آن ها موجب شده است که از آن ها به وفور استفاده شود.
 • کارت ویزیت لمینت برجسته: کارت ویزیت های لمینتی برجسته در ظاهر بسیار منحصر به فرد و زیبا هستند و کیفیتشان بسیار بالا می باشد و از ویژگی های ممتازی که دارند این است که چهار گوشه آن ها گرد است و ضخامت آن ها هم مطلوب می باشد و بر روی آن ها می توان متنوع ترین طرح های برجسته را درج کرد؛ اما قیمت سفارش کارت ویزیت لمینت برجسته بالاتر از محصولات مشابه می باشد.
 • کارت ویزیت کتان: کارت های ویزیت کتانی یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین کارت ویزیت ها هستند که با کاغذهای کتانی به تولید می رسند و مقاومت بسیار بالایی دارند و در ظاهر بسیار زیبا و چشم نواز می باشند.
 • کارت ویزیت سوسماری: کارت های ویزیت سوسماری مانند کارت های ویزیت کتانی هستند با این تفاوت که از روکش براق برخوردار می باشند و از لحاظ زیبایی بهتر از کارت های کتانی هستند و طرفداران مخصوص خود را دارند و قیمت آن ها نیز به صرفه می باشد.
 • کارت ویزیت گلاسه با روکش یو وی: یکی دیگر از بهترین جنس های کارت ویزیت، مربوط به کارت ویزیت های گلاسه با روکش یو وی می باشد؛ این نمونه از کارت ویزیت ها به دلیل این که هم سطح کیفی بالایی دارند و هم قیمت شان مناسب است جزو پر استفاده ترین کارت ویزیت ها محسوب می شوند که برای استفاده کسب و کارها بهترین گزینه می باشند.
 • کارت ویزیت مگنتی: کارت های ویزیت مگنتی همان طور که از نامشان مشخص است دارای آهن ربا هستند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و اغلب هم برای تبلیغ کسب و کارهایی نظیر رستوران ها، شرکت های هواپیمایی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

برای اطلاع از روش های کاهش هزینه چاپ بدون از دست رفتن کیفیت، روی لینک کلیک کنید.

جنس کارت ویزیت

سخن پایانی

سایز کارت های ویزیت + انواع و جنس موضوعی بود که در مقاله فوق راجع به آن صحبت کردیم و اطلاعات جامعی را در این باره در اختیارتان قرار دادیم و به شما آموختیم که انواع کارت ویزیت امروزه نقش بسزایی در معرفی و تبلیغ کسب و کارها دارند و مسیر موفقیت آن ها را را تعیین می کنند.

کارت های ویزیت با جنس های مختلفی قابل ارائه هستند و انتخاب بهترین نوع آن ها بستگی به حوزه کاری، بودجه و سلیقه شما دارد.
در صورتی که قصد دارید کسب و کار خود را به بهترین شکل تبلیغ کنید و برای آن کارت ویزیت سفارش دهید می توانید که به وب سایت رسمی میران باکس مراجعه نمایید و کار طراحی و چاپ کارت ویزیت خود را به این مجموعه بسپارید.

مجموعه میران باکس تلاش می کند که با بهره گیری از متریال های مرغوب و دستگاه های پیشرفته بهترین کارت های ویزیت را متناسب با بودجه و سلیقه شما طراحی کند و آن ها را در تعداد دلخواه در کوتاه ترین زمان به دست شما برساند و موفقیت شما را تضمین نماید.

شماره تلفن های زیر از پل های ارتباطی با مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس هستند که شماره گیری آن ها شما را به کارشناسان این مجموعه برای دریافت قیمت و مشاوره رایگان وصل می کند.

3 نظر در “سایز کارت های ویزیت

 1. بهاره اشراقی گفت:

  سلام. من برای آرایشگاه بهتره که از چه نوع کارت ویزیتی استفاده کنم؟

  1. لیندا وثوق گفت:

   درود.
   شما می توانید بر اساس سلیقه خود از انواع کارت های ویزیت استقاده کنید اما نکته ای که وجود دارد، طرحی است که برای کارت ویزیت خود انتخاب می کنید. هرچه این طرح خاص و زیباتر باشد، بهتر است.
   رایج ترین ابعاد کارت ویزیت هم برای آرایشگاه 8.5*5.5 سانتی متر و 8.89*5.08سانتی متر است.

 2. بهنام فانی گفت:

  سلام برای ثبت سفارش کارت ویزیت در تعداد بالا از چه طریقی باهاتون در ارتباط باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *