جعبه بسته بندی محصول چه تاثیری در فروش دارد؟ آیا شما جواب این سوال را می دانید؟ در واقع بسته بندی محصول اگر جذاب و زیبا باشد، باعث می شود که محصولات شما از کالاهای رقبا متمایز باشند و شما با این کار هم می توانید ارزش و اعتبار برند خود را بالا ببرید و هم این که مشتریان زیادی جذب نمایید.

مطابق با نتیجه یک نظرسنجی و تحقیق اگر مشتریان سفارشات خود را با بسته بندی های شیک و جذاب تحویل بگیرند، رضایت زیادی دارند و مجددا ترغیب به خرید می شوند، پس می توان گفت که نوع بسته بندی یک محصول در جذب مخاطب و افزایش فروش نقش بسزایی دارد؛ اگر در این باره به اطلاعات جزئی تری نیاز دارید، حتما به مطالعه محتوای زیر بپردازید.

اهمیت بسته بندی محصول

attachment 100298252

همان طور که در مقدمه هم به این موضوع اشاره کردیم، اگر بسته بندی جعبه محصولات جذاب و زیبا باشد، می تواند مشتریان را به بهترین شکل و در همان نگاه اول جذب کند و در صورتی که شما برای بسته بندی کردن محصولات خود از جعبه های شکیل استفاده کنید دیگران هم ترجیح می دهند شما را در میان رقبایتان انتخاب کنند و از کالاها و محصولات برند شما استفاده نمایند.

آیا می دانید بسته بندی محصول چه اهمیتی دارد؟ برای پاسخ به این پرسش به  دلایل اهمیت بسته بندی در زیر توجه داشته باشید.

  1. محافظت از کالا: یکی از عمده ترین علت های اهمیت بسته بندی یک کالا این است که بسته بندی به عنوان یک پوشش یا محافظ عمل می کند و از کالاها در برابر عوامل خارجی محافظت می کند.
  2. افزایش فروش: باز هم متذکر می شویم که اگر بسته بندی محصولات در جذاب ترین حالت ممکن باشد، مخاطب را به طرف خود می کشاند و این مسئله باعث می شود که نرخ فروش بالا رود.
  3. برند سازی: اگر بسته بندی ای که شما برای محصول خود در نظر می گیرید دارای یک لوگو یا آرم خاص با رنگبندی های جذاب باشد، این موضوع در برند سازی کمک زیادی به شما خواهد کرد.
  4. معرفی محصول: روی بیشتر بسته بندی ها حتما دیده اید که اطلاعات مربوط به محصول درج شده است، پس می توان گفت یکی از دلایل اهمیت بسته بندی محصول این است که شما می توانید مشخصات کالاهایتان را به بهترین شکل روی این بسته بندی ها درج کنید و محصول خود را به شکل بهتری به افراد معرفی نمایید.

مهم ترین نکات برای ایجاد یک بسته بندی محصول جذاب

با توجه به این که نحوه بسته بندی در نرخ فروش تاثیر زیادی دارد شما برای آن که بتوانید یک بسته بندی جذاب طراحی کنید باید به نکات زیادی توجه داشته باشید که برخی از آن ها عبارت اند از:

سعی کنید تمام پل های ارتباطی خود را روی بسته بندی درج نمایید تا افراد برای برقراری ارتباط با شما هیچ مشکلی نداشته باشند؛ همچنین در معرفی مشخصات کالاها بکوشید که صادق باشید و از به کار بردن عبارات غیر واقعی و نادرست هم جدا خودداری نمایید.

یکی از تکنیک های خوبی که شما می توانید طبق بسته بندی ارزش محصولات تان را بالا ببرید، استفاده از مواد مناسب برای بسته بندی است.

هارد باکس یکی از زیباترین جعبه ها برای بسته بندی محصولات است که می تواند مخاطبان را در همان نگاه اول به طرف خود بکشاند؛ اگر تمایل دارید از انواع هارد باکس دیدن کنید، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سخن پایان

همان طور که می دانید، جعبه بسته بندی محصولات اولین چیزی است که مشتریان و افراد با آن روبرو می شوند و یک بسته بندی ایده آل و خوب در واقع می تواند که در همان نگاه اول مشتریان را به بهترین شکل جذب کند، پس تاثیر بسته بندی کالاها بر هیچ کس پوشیده نمی باشد و تمامی کسب و کارها باید تلاش کنند که محصولات خود را با یک بسته بندی شکیل در اختیار مشتریان قرار دهند.

اگر تمایل دارید که برای بسته بندی محصولات خود از بهترین هارد باکس ها استفاده کنید یا جعبه هایی با طراحی منحصر به فرد را به محصولات برند خود اختصاص دهید، کافیست که از طریق شماره تلفن های موجود در صفحه با کارشناسان طراح مجموعه میران باکس ارتباط برقرار کنید.

مرکز چاپ و دیجیتال میران باکس به مدت یک دهه است که در زمینه طراحی با کیفیت ترین هارد باکس ها و جعبه ها فعالیت دارد و بهترین محصولات را برای مشتریان به ارمغان می آورد و شما با خیال راحت می توانید کار طراحی جعبه بسته بندی محصولات خود را به این شرکت واگذار کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *