مقالات

اصول ساخت غرفه نمایشگاهی

اصول ساخت غرفه نمایشگاهی

همان طور که می دانید، غرفه نمایشگاهی مکانی است که بیشتر برندها و کسب و کارها مدت زمانی مشخص را در آن به معرفی محصولات و خدمات خود می پردازند؛ به طور معمول ساخت غرفه نمایشگاهی هزینه تقریبا بالایی را می طلبد و بیشتر صاحبان کسب و کارها به دنبال این هستند که بتوانند با صرف هزینه هایی کم بهترین غرفه را برای

معرفی کالاها و خدمات خود طراحی کنند و تبلیغات اثرگذار و فروش بالایی را به خود اختصاص دهند.
طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی از آن کارهای اصولی و بسیار حساس است که اگر به آن توجه کافی نشود، کارتان با شکست مواجه می گردد .

به این موضوع توجه داشته باشید که در یک فضایی گسترده با وجود رقیبان زیاد و طیف گسترده ای از مخاطبان و بینندگان مشغول به فعالیت می باشید و می خواهید که از سایرین متفاوت تر باشید، پس در این حالت طراحی و پس زمینه غرفه نمایشگاهی بسیار مهم تلقی می شود و می تواند که بیننده را به سمت خود بکشاند یا از خود دور کند، پس سعی کنید که برای طراحی غرفه نمایشگاهی تان خلاقیت و ابتکار به خرج دهید و از سرمایه گذاری کلان برای تبلیغات هراسی نداشته باشید و در صورتی که یک غرفه از طراحی جذاب و منحصر به فردی برخوردار باشد مشتریان نیز به

سمت آن جذب می شوند و به این طریق فروش بالا می رود.هزینه های ساخت یک غرفه نمایشگاهی در بیشتر مواقع بالا است و این کار برای بیشتر صاحبان کسب و کارها مقدور نمی باشد؛ اگر شما هم از این دسته افراد هستید که بودجه محدودی برای این کار دارید، اصلا نگران نباشید؛ چرا که شما با صرف هزینه های کمتر نیز می توانید برای خود یک غرفه مناسب طراحی کنید بدون این که نیاز باشد هزینه های گزافی را برای این کار بپردازید.

برای آن که شما بتوانید با غرفه زدن در یک نمایشگاه به اهداف خود برسید باید برای غرفه زدن نمایشگاه صحیحی را انتخاب کنید و بعد از آن یک مکان منحصر به فرد را برای ساخت غرفه در نظر بگیرید تا با این کار بتوانید آگاهی از برندتان را افزایش دهید و به موفقیت برسید.

اصول ساخت غرفه نمایشگاهی چیست؟

برای ساخت غرفه نمایشگاهی باید به اصول و نکات زیادی توجه داشته باشید تا بتوانید کار جذب مخاطبان را به بهترین شکل انجام دهید و ما چند نمونه از این اصول را در ادامه مطلب برایتان شرح می دهیم.

 • یکی از مهم ترین اصول ساخت غرفه نمایشگاهی این است که شما باید زمان حضورتان در نمایشگاه را مشخص کنید و برای آن برنامه ریزی نمایید.
 • اگر تا به حال به نمایشگاه ها رفته باشید، حتما به این موضوع توجه کرده اید که غرفه هایی که نورپردازی های بهتر و جذاب تری دارند افراد بیشتری در آن ها حضور پیدا می کنند، پس به نور پردازی غرفه خود توجه داشته باشید و تا حد امکان بکوشید که فضایی جذاب را برای غرفه خود به وجود آورید.
 • یکی دیگر از اصول ساخت غرفه نمایشگاهی این است که شما به ابعاد و سایز غرفه تان توجه کافی داشته باشید که برای این کار می توانید استند پاپ آپ های بزرگ را در نظر بگیرید.
 • برای آن که بتوانید بروشور و کاتالوگ شرکت خود را به مشتریان ارائه دهید باید از هولدرها و پایه های نگهدارنده استفاده کنید.

برای ساخت یک غرفه نمایشگاهی چه فرایندهایی باید پشت سر گذاشته شود؟

برای طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی باید فرایندهایی طی شود و مراحلی پشت سر گذاشته شود که این مراحل را در موارد زیر برایتان خلاصه کرده ایم.

 • ارائه محل ساخت یا زمین غرفه از طرف مشتری
 • تعیین کردن احتیاجات مشتریان مطابق با فرم سفارش
 • مشخص نمودن هزینه هایی که از طرف مشتری برای بر پا کردن غرفه در نظر گرفته شده
 • تنظیم پیش فاکتور و برآورد جزئیات خدمات ساخت غرفه
 • تنظیم کردن طرح اولیه و ارائه آن برای تایید به مشتری قبل از تایید پیش فاکتور
 • بستن قرار داد و پیاده سازی امور مالی
 • گرفتن مجوز ساخت غرفه
 • تسویه حساب و تحویل سفارش
 • پشتیبانی و در انتها جمع کردن غرفه

سخن پایانی

در این مقاله با اصول ساخت غرفه نمایشگاهی و فرایندهایی که برای این کار طی می شود آشنا شدید؛ با برپایی غرفه های نمایشگاهی که یکی از ابزارهای مهم تبلیغات و بازاریابی هم به شمار می آیند شما می توانید که به طیف گسترده ای از مخاطبان دسترسی داشته باشید و به معرفی و تبلیغ خدمات و محصولات تان به بهترین شکل بپردازید و تنها نکته ای که در این راه باید به آن توجه داشته باشید، طراحی غرفه نمایشگاهی است.
سعی کنید که از ابتکار و خلاقیت برای این کار استفاده کنید؛ چرا که مخاطبان از طرح های تکراری فراری هستند و به دنبال تنوع می باشند.

اگر به دنبال این هستید که با بودجه ای که به ساخت غرفه نمایشگاهی ارزان و در عین حال جذاب بپردازید، کارشناسان طراح میران باکس آماده خدمت رسانی در این زمینه به شما هستند و شما می توانید که از طریق پل های ارتباطی زیر با آن ها ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *